Hubo Sp. z o. o.

Transport roślin Hubo
Kategorie
Blog

Jak transportować kosmetyki, by nie straciły swoich właściwości?

Przygotowanie wartościowych kosmetyków to pracochłonny proces. Powstają one w zaciszu laboratoriów, przygotowywane przez prawdziwych specjalistów. Pieczołowity dobór składników oraz precyzyjny sposób przygotowania, mają bezpośredni wpływ na jakość produktu. Kluczowe znaczenie dla właściwości kosmetyków ma sposób ich transportu.

Transport w warunkach kontrolowanej temperatury

Wśród istotnych wymogów obchodzenia się z produktami kosmetycznymi, szczególnie ważne jest utrzymanie określonej temperatury podczas transportu. Nawet niewielkie wahania temperatur w przestrzeni ładunkowej, mogą wpłynąć na zniszczenie przewożonych produktów. Spadek lub wzrost temperatury podczas ładunku może sprawić, że kosmetyki nie będą nadawały się do wykorzystania. Transport w temperaturze kontrolowanej służy do przewozu kosmetyków, ale także wielu innych produktów, np.: żywności, kwiatów, alkoholu, leków czy wrażliwych materiałów budowlanych. 

Transport w temperaturze kontrolowanej oznacza tyle, co przewóz w stałej, monitorowanej na każdym kroku temperaturze. Najczęściej jest to temperatura bardzo niska lub ujemna. Transport kosmetyków może się odbyć przy użyciu specjalnych chłodni, które są przystosowane do długotrwałego utrzymania tej samej temperatury. Samochody transportowe są zaopatrzone w specjalne nadwozia izotermiczne z agregatem lub kontenery chłodnicze, tak zwane reffery. Podczas podróży koniecznej jest częste monitorowanie temperatury, dla pewności, że produkty przewożone nie ulegną zniszczeniu. 

Istota przeładunku dla właściwości produktów

Oprócz zachowania stałej, właściwej temperatury podczas jazdy, konieczne jest również stosowanie się do tej zasady podczas przeładunków. Szczególnie ważna jest więc współpraca pomiędzy dostawcą, a odbierającym. Cały proces musi być doskonale zaplanowany, tak, aby możliwie uniknąć wahań temperatur. 

Ważne kwestie dla powodzenia transportu 

Aby uniknąć możliwości błędów, kierowcy zobligowani są do wprowadzenia kilku ważnych usprawnień w transporcie. Przede wszystkim, należy wybrać możliwie jak najkrótszą trasę. Eliminuje to wówczas ryzyko potencjalnych usterek. Warto także ograniczyć postoje do minimum. Im szybciej produkt trafi do miejsca docelowego, tym lepiej. Należy także pamiętać o właściwym przygotowaniu miejsca do załadunku. Powinno być ono czyste i suche, najlepiej bez zapachu. Duże znaczenie ma także wentylacja, zwłaszcza w przypadku przewożenia towarów świeżych. 

Transport w warunkach kontrolowanej temperatury to trudne zadanie. Dlatego warto oddać je w ręce specjalisty. Przewoźnicy posiadają niezbędną wiedzę oraz środki, dzięki którym kosmetyki utrzymają swoją jakość. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.