Hubo Sp. z o. o.

Transport roślin Hubo
transport leków

Transport leków

Jako HUBO od ponad 10 lat świadczymy profesjonalne usługi w zakresie transportu chłodniczego wybranych towarów. Oferujemy również transport leków i innych wyrobów farmaceutycznych, który jest zgodny z obowiązującym prawem międzynarodowym. Z powodzeniem zrealizujemy przewóz medykamentów w obrębie Polski, jak i na trasach międzynarodowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie i do kontaktu z przedstawicielem HUBO.

Jakie są warunki transportu leków?

Leki należą do grupy produktów, które wymagają szczególnych warunków przewozu. Wszystko po to, aby zachowały właściwości lecznicze, swoją przydatność do spożycia, a także nie działały niekorzystnie na pacjentów. Transport chłodniczy leków wymagany jest przez obowiązujące przepisy i regulacje w branży farmaceutycznej. Dotyczy to nie tylko preparatów dostępnych na receptę, ale także ogólnodostępnych środków, w tym suplementów diety. Podczas przewozu wybranych leków należy zastosować zimny ciąg, czyli temperaturę w przedziale 2 – 8°C. Jeszcze inne środki mogą wymagać temperatury na poziomie 8 – 15°C lub 15 – 25°C.

Środki farmaceutyczne wymagają stałej i odpowiedniej temperatury transportu, która jest zależna od rodzaju preparatu. Ważne jest to, aby na żadnym etapie procesu logistycznego nie dochodziło do wahań w tym zakresie. Wytyczne w tym obszarze są rygorystyczne, ponieważ zagrożeniem dla leków może być nie tylko zbyt wysoka, ale również zbyt niska temperatura przewozu. Błędy mogą doprowadzić do strat finansowych, a także stwarzać zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Jako doświadczeni specjaliści gwarantujemy profesjonalny i niezawodny transport leków na trasach polskich i międzynarodowych, a wszystko przy wykorzystaniu nowoczesnych pojazdów chłodniczych z pełną regulacją temperatury i wilgotności powietrza w komorze. Damy także o zabezpieczenie przed kontaminacją leków i uszkodzeniami mechanicznymi opakowań.

Preparaty medyczne wymagające szczególnych warunków przewozu

Ciekawym przykładem w ostatnich latach były szczepionki na COVID-19, które należało przewozić w bardzo niskich temperaturach, aby zachowały swoje działanie. Wbrew pozorom wyzwania transportowe dotyczą większej liczby medykamentów. Do tej grupy zalicza się m.in.: suplementy diety, maści i kremu, tabletki i preparaty hormonalne, a także inne środki farmakologiczne.

Jeżeli stajesz przed wyzwaniem bezpiecznego transportu leków, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Od ponad 10 lat dbamy o zadowolenie klientów z sektora medycznego i farmaceutycznego, oferując im rzetelne usługi transportu chłodniczego leków. Szczegółowe informacje dotyczące współpracy otrzymasz po kontakcie z naszym przedstawicielem.