Hubo Sp. z o. o.

Transport roślin Hubo
transport żywności

Transport żywności

Jako HUBO specjalizujemy się m.in. w transporcie chłodniczym żywności na trasach polskich oraz międzynarodowych. Posiadamy niezbędne doświadczenie w przewożeniu produktów wymagających szczególnych warunków, w tym określonej temperatury. W naszym taborze znajdują się pojazdy z agregatami chłodniczymi, które spełniają najwyższe rynkowe standardy. Gwarantujemy bezpieczeństwo i terminowość dostaw. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie warunki spełnia transport żywności w chłodni?

Przede wszystkim żywność powinna być przewożona zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi i prawem. Poszczególne rodzaje pożywienia wymagają specjalnych warunków w zakresie pakowania czy też niskiej temperatury. Co ważne, ta ostatnia różni się w zależności od przewożonej żywności, dlatego tak ważna jest pełna kontrola nad całym procesem logistycznym. Dla przykładu ryby przewozi się w temperaturze +2°C, a drób w o dwa stopnie wyższej. Przepisy są rygorystyczne także w odniesieniu do produktów mrożonych, gdzie lody wymagają -20°C, ryby mrożone -18°C, a masło -10°C.

Podczas przewozu gwarantujemy nie tylko wybrany zakres temperatur i ich stabilność, ale również odpowiednią wilgotność powietrza. Wszystko po to, aby żywność zachowała swoją przydatność do spożycia i świeżość.

Jakie produkty żywnościowe wymagają transportu chłodniczego?

Transport żywności w chłodniach dotyczy szerokiego asortymentu produktów. Przede wszystkim niskich temperatur przewożenia wymagają:

  • wyroby mięsne i produkty pochodzenia zwierzęcego;
  • produkty cukiernicze;
  • żywność pochodzenia roślinnego;
  • owoce i warzywa;
  • nabiał (sery, mleko, jogurty, masła i inne);
  • napoje;
  • mrożonki.

Każdy z tych produktów ma nieco inne wymagania, które określone są w przepisach sanitarnych. Jako doświadczeni specjaliści doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i gwarantujemy optymalne warunki transportu żywności. Dzięki temu jesteśmy zaufanym partnerem nawet dla najbardziej wymagających producentów.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem HUBO w celu poznania szczegółów współpracy. Usługi transportu chłodniczego realizujemy zgodnie z obowiązującym prawem, a także przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu. Dostosowany jest on zarówno do wymogów polskich, jak i międzynarodowych. W całym procesie zachowujemy najwyższe standardy określone przez Umowę o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych (ATP), którą polski rząd podpisał w 1984 roku. Każda oferta ma charakter indywidualny i zostanie dopasowana do Twoich realnych potrzeb.