Hubo Sp. z o. o.

Transport roślin Hubo
Kategorie
Blog

Transport roślin doniczkowych – czy wymaga specjalnych warunków temperatury?

Każdy czas na zakup roślin doniczkowych do domu jest dobry. Jednak każdy klient przed zakupem ocenia stan wizualny rośliny, który determinuje podjęcie decyzji o zakupie. Powinna ona wyglądać świeżo oraz zdrowo. Jednak aby tak było i produkt trafił świeży na półki sklepowe, należy zapewnić mu odpowiedni transport. Czasami roślina transportowana jest przez kilka dni i w tym czasie nie jest pielęgnowana, więc należy wiedzieć co zrobić, aby trafiając na półki sklepowe wyglądała świetnie i swoim wyglądem zachęcała do zakupu.

Jak zapewnić odpowiedni transport roślin doniczkowych?

Podczas transportu warto zwrócić uwagę na kilka detali. Każdy przewóz rośliny doniczkowej musi przebiegać w odpowiedni sposób, ponieważ niewłaściwe przewożenie rośliny może doprowadzić do jej uszkodzenia lub pogorszenia stanu wizualnego. Dlatego warto postawić na transport chłodniczy, w którym będzie dostosowana temperatura do odpowiedniego przechowywania rośliny. Zwykle idealna temperatura oscyluje w granicach od 10 do 14 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura będzie poniżej 10 stopni może spowodować powstawanie plam na liściach lub gnicie rośliny bądź opadanie pąków. Z kolei zbyt wysoka temperatura przyspiesza wysuszenie.

Rośliny doniczkowe powinny być przewożone w jednym transporcie. Nie powinny być mieszane z transportem kwiatów ciętych, ponieważ każda z tych roślin wymaga innej temperatury przewożenia. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zapewnienie odpowiedniego transportu dla rośliny jest czas przewozu. Jak wiadomo im krótszy czas transportu, tym lepiej dla rośliny, ponieważ nie odbije się to na jej świeżości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.