Hubo Sp. z o. o.

Transport roślin Hubo
Kategorie
Blog

Transport chemii płynnej – kiedy wymaga zastosowania chłodni?

Transport płynnych substancji chemicznych musi się odbywać w odpowiednich warunkach, ponieważ ich niekontrolowany wyciek może mieć bardzo negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i lokalne środowisko. Do tego celu firmy wykorzystują specjalnie przystosowane cysterny i kontenery, które muszą być precyzyjnie oznaczone i doskonale zabezpieczone na czas podróży. A kiedy transport chemii płynnej wymaga użycia chłodni?

Transport chemii płynnej – podstawowe informacje

Chemia płynna to cała gama produktów o wielu różnorodnych właściwościach. Zaliczamy do niej rozpuszczalniki, kleje, kwasy, substancje toksyczne, paliwa, farby i lakiery. Kontakt z tymi substancjami powinien odbywać się w ściśle kontrolowanych warunkach. Pracownicy muszą założyć odzież ochronną, a w przypadku materiałów niebezpiecznych powinni także ukończyć kurs ADR i posiadać ważne zaświadczenie. Sposób przewozu chemii płynnej jest dokładnie określony w krajowych i międzynarodowych przepisach prawnych. 

Kiedy trzeba użyć chłodni do przewozu chemii płynnej?

Chłodnie są wykorzystywane do przewozu chemii płynnej, której temperatura nie może wzrosnąć. Są to najczęściej farby, lakiery, kleje i inne materiały budowlane, które muszą zachować jednolitą konsystencję. Niska temperatura jest też często wymagana podczas transportu materiałów niebezpiecznych i toksycznych. Wówczas firma przewozowa musi cały czas kontrolować temperaturę substancji i reagować na każde jej wahanie. Chłodnie mają różne klasy, dlatego to ważne, by dobrze dopasować zakres temperatur do rodzaju transportowanego produktu. W przypadku niektórych substancji płynnych kluczowy jest także czas dostawy, który nie może przekroczyć określonej liczby godzin. Podczas gdy inne produkty trzeba przewozić bardzo ostrożnie, ponieważ nie mogą być narażone na wstrząsy.

Zastosowanie chłodni to doskonały sposób na zabezpieczenie płynnych substancji chemicznych. To rozwiązanie jest wykorzystywane wszędzie tam, gdzie wyższa temperatura niekorzystnie wpływa na właściwości ładunku lub może doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.