Hubo Sp. z o. o.

Transport roślin Hubo
Kategorie
Blog

Jakie produkty wymagają transportu w warunkach kontrolowanej temperatury?

Transport w warunkach kontrolowanej temperatury pozwala na zachowanie wszelkich właściwości przewożonych towarów. Nie zawsze transport taki wiąże się z wykorzystaniem chłodzenia czy mrożenia – czasem temperatura musi być podwyższona. Brak zapewnienia odpowiedniej temperatury przewozu bądź wszelkie awarie powstałe w trakcie transportu skutkować mogą zmianą właściwości poszczególnych produktów, które nie tylko prowadzić mogą do zmniejszenia ich jakości, ale także do całkowitej bezużyteczności bądź wydzielenia się substancji, mogących stanowić bezpośrednie zagrożenie dla osób, które będą miały z nimi styczność.

Jak przewozi się produkty z zachowaniem kontrolowanej temperatury?

W zależności od wielkości transportowanego ładunku, do ich przewozu zazwyczaj wykorzystuje się przeznaczone do tego samochody wyposażone w automatyczną regulację temperatury, pozwalające zarówno utrzymać temperaturę dodatnią, jak i ujemną. Alternatywą dla tego rozwiązania, kiedy objętość ładunku jest niewielka, są mobilne lodówki turystyczne, których zdecydowaną wadą, jest brak możliwości ustalenia precyzyjnej temperatury.

Produkty wymagające specjalnego przewozu

Utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas przewozu, niezbędne jest kiedy mamy do czynienia z transportem zawierającym świeże bądź mrożone produkty. Transport w warunkach kontrolowanej temperatury niezbędny jest kiedy do czynienia mamy z różnego rodzaju żywnością – mięsem, rybami, ale także świeżymi owocami czy warzywami. Specjalistycznymi chłodniami przewożone powinny być wszelkiego rodzaju mrożonki. Warto wspomnieć, że w odpowiednich warunkach powinny być przewożone także słodycze i alkohol. Jeśli chodzi o wyroby alkoholowe, oprócz niskiej temperatury, podczas transportu powinno być zapewnione także właściwe zacienienie miejsca. Jednak nie tylko produkty z branży spożywczej przewożone powinny być w odpowiedniej temperaturze. Bardzo ważne jest właściwe transportowanie leków, w tym insuliny, która powinna pozostawać przez cały czas przewozu w temperaturze lodówkowej.

Zapewnienie odpowiedniej temperatury podczas przewozu poszczególnych produktów gwarantuje zachowanie ich wysokiej jakości. Zlecając transport tego rodzaju asortymentu warto współpracować z doświadczoną firmą przewozową realizującą usługi transportu chłodniczego.