Hubo Sp. z o. o.

Transport roślin Hubo
Kategorie
Blog

Jak wybrać firmę do transportu chłodniczego, by uniknąć rozczarowań?

Transport artykułów szybko psujących się, do których zaliczamy przede wszystkim żywność, w tym mięso, wędliny, nabiał, warzywa, grzyby oraz niektórych leków wymaga od przewoźnika zapewnienia od przewoźnika odpowiednich warunków. Zapewnienie i utrzymanie stałej temperatury podczas transportu tego rodzaju dóbr pozwoli zachować ich optymalny smak, wygląd i właściwości. Na co zwrócić uwagę poszukując firmy do międzynarodowego transportu chłodniczego?

Respektowanie umowy ATP 

Wszystkie podmioty oferujące usługi w zakresie transportu chłodniczego międzynarodowego powinny respektować zapisy umowy ATP. Ten akt prawny jest wspólny dla wszystkich europejskich państw i określa warunki w jakich powinny być przewożone artykuły szybko psujące się. Przed wyborem konkretnego przewoźnika warto na początku zapoznać się z treścią umowy, tak żeby dysponować wiedzą na temat warunków, w jakich powinien być transportowany towar. Informacje te będą pomocne podczas wyboru konkretnej firmy, która później w naszym imieniu podejmie się transportu chłodniczego międzynarodowego, dzięki temu podczas poszukiwania wykonawcy będziemy mogli dopytać, czy dysponuje do tego celu odpowiednimi pojazdami w zależności od potrzeb może to być chłodnia, mroźnia lub izoterma, a także czy i w jaki sposób dokonuje kontroli temperatury w naczepie podczas transportu.

Dokładne określenie warunków umowy oraz trasy przejazdu 

Poszukując firmy do transportu chłodniczego międzynarodowego powinniśmy również zwrócić uwagę na trasę przejazdu zaproponowaną przez usługodawcę. W tym przypadku czym będzie ona krótsza tym lepiej. Dodatkowo przed podpisaniem umowy powinniśmy zwrócić uwagę, czy firma spedycyjna udostępnia wydruki z termografu dla zrealizowanego przejazdu. Tego rodzaju zestawienie będzie stanowiło dowód, że podczas całej trasy nasz towar podróżował w optymalnych warunkach, określonych w umowie ATP lub przez producenta. Jest to bardzo istotne w przypadku transportu leków, które pod wpływem wahań temperatury mogą stracić swoje właściwości. Dodatkowo każdy z przewoźników powinien również dysponować ubezpieczeniem OCP zapewniającym odszkodowanie w razie uszkodzenia ładunku. 

Zwrócenie uwagi na powyższe kwestie podczas wyboru firmy do transportu chłodniczego międzynarodowego przyczyni się do powierzenia naszego zlecenia podmiotowi, dysponującemu odpowiednim doświadczeniem oraz infrastrukturą, przez co będziemy mieli pewność, że usługa zostanie wykonana należycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.